Żaluzje drewniane i bambusowe

  • Precyzyjna regulacja ilości światła przenikającego do wnętrza, bez konieczności podnoszenia żaluzji.
  • Zastosowany materiał naturalny żaluzji drewnianych i bambusowych – listwy z egzotycznego drewna (abachi, basswood) i bambusa, a także personalizowane elementy wykończeniowe nadające wnętrzu niepowtarzalny klimat oraz pozwalające dopasować żaluzje do każdego stylu.
  • Wysokiej jakości żaluzje oraz wchodzące w ich skład detale, gwarantujące długotrwałe, komfortowe użytkowanie produktu.
  • Szeroka kolekcja kolorystyczna w żaluzjach drewnianych i żaluzjach bambusowych.
  • Żaluzje drewniane XL – szerokość max do 3600 mm.
  • Zabezpieczenia Child Safety – zapobiegają tworzeniu się niebezpiecznej pętli w systemach sterowanych sznurkiem lub łańcuszkiem koralikowym.
  • Montaż żaluzji: do ściany, do sufity, do ramy okiennej oraz listwy przyszybowej.
  • Żaluzje poziome drewniane i bambusowe objęte są 36 miesięczną gwarancją producenta.

Żaluzje wewnętrzne drewniane i bambusowe na wymiar

Produkujemy żaluzje drewniane i bambusowe wysokiej jakości na indywidualne zamówienie. W kolekcji ANWIS znajdują się m. in. lamele z drewna abachi. Są trwałe i stanowią skuteczną ochronę wnętrz przed słońcem. Drewno abachi wyróżnia się widoczną fakturą, która ociepla i nadaje elegancji osłanianym pomieszczeniom. Innym stosowanym przez nas gatunkiem drewna jest basswood, drewno azjatyckie. Odznacza się subtelną teksturą – równomierną o delikatnym, prawie niewidocznym wzorze. Dzięki temu drewniane żaluzje poziome basswood z powodzeniem odnajdują się w minimalistycznym designie. Z kolei żaluzje bambusowe to ciekawa alternatywa dla osłon wykonanych z drewna. Wyróżniają się cieńszą budową lameli i mniejszą wagą produktu. Są za to tak samo EKO, jak eleganckie i praktyczne!

Żaluzje drewniane okienne – twórz aranżacje w wielkim stylu

Żaluzje: drewniana oraz bambusowa spotykają się z uznaniem osób ceniących naturalne piękno i niepowtarzalny wystrój wnętrza. Lamele z kolekcji ANWIS dostępne są w bogatej ofercie kolorystycznej, dzięki czemu pasują do pomieszczeń w każdym stylu. Wśród przygotowanych przez nas propozycji znajdziesz interesujące wzory oraz niebanalne odcienie, które ułożyła sama natura. Dostępna kolorystyka żaluzji – utrzymana w palecie barw ziemi – wpływa zarówno na design żaluzji drewnianych oraz bambusowych, jak i dekorowanych pomieszczeń. 

Drewniane żaluzje – osłony okienne personalizowane

Duży wybór żaluzji, w tym swoboda w ich personalizacji powala Ci decydować, m. in. o: kolorystyce i szerokości lameli (żaluzje drewniane 25 mm, żaluzje drewniane 50 mm, żaluzje bambusowe 50 mm, żaluzje drewniane 70 mm), rodzaju sterowania oraz sposobie instalacji osłony. Istotnym elementem, tzw. rolet drewnianych jest również drabinka. Odpowiada za ułożenie lameli w pozycji poziomej, a także za sterowanie ich położeniem. W wersji sznurkowej jest subtelnym, prawie niewidocznym akcentem. Możesz jednak wyeksponować eleganckie żaluzje drewniane za pomocą tekstylnej taśmy. W ten sposób rolety drewniane staną się wyjątkową ozdobą każdego wnętrza. Drabinka tekstylna dostępna jest w kilku szerokościach: 10, 12, 25 lub 38 mm. Może być zbliżona lub kontrastująca względem wyglądu żaluzji. Ponadto, dobór elementów wykończeniowych, takich jak: pokrętło, obciążnik sznurka czy maskownica rynny górnej, pozwala znaleźć odpowiednie rozwiązanie zgodne z Twoimi indywidualnymi oczekiwaniami. W ten sposób masz pełny wpływ na ostateczny wygląd osłony oraz jej wizualny odbiór w pomieszczeniu. Ciekawym trendem aranżacyjnym jest łączenie żaluzji z zasłonami. Taki duet bez wątpienia nadaje wnętrzom wyjątkowy i niepowtarzalny charakter. Jaki sposób przesłonięcia okien sprawdzi się najlepiej w Twoim wnętrzu?

Alternatywa dla rolety: drewniane osłony o wszechstronnym zastosowaniu

Wykonywane na wymiar żaluzje: drewniana, bambusowa i Faux Wood (kompozyt drewna i PCV), pozwolą Ci zaaranżować trudne do przesłonięcia pomieszczenia w domu: łazienkę, kuchnię czy salon z dużymi oknami. Podobnie jak rolety, drewniane żaluzje mogą być montowane na oknach o dużej powierzchni (do 3,6 m), ocieplając jednocześnie wizerunek pomieszczeń. W ofercie ANWIS dostępne są również rozwiązania do okien o nietypowych kształtach, co sprawia że żaluzje okienne drewniane doskonale sprawdzą się nie tylko w klasycznych domach i mieszkaniach, ale również w nowoczesnym budownictwie. 

Żaluzje drewniane: montaż inwazyjny czy montaż bezinwazyjny?

Żaluzje drewniane bezinwazyjne dają możliwość zamontowania osłony bez naruszenia konstrukcji stolarki okiennej i drzwiowej. Na taki montaż możemy zdecydować się w przypadku żaluzji drewnianych 25 mm, gdzie uchwyty nakładane są na ramę okna lub drzwi. To sprawdzone rozwiązanie w przypadku wynajmowanych mieszkań i biur, gdzie nie możemy zastosować inwazyjnych metod instalacji osłony. Bezinwazyjne żaluzje dają też możliwość zastosowania prowadzenia bocznego, które gwarantuje stabilną pozycję osłony podczas otwierania lub uchylania okien. Przykładem mogą tu być żaluzje drewniane balkonowe. 

Jeśli chodzi o szerokie żaluzje drewniane, z uwagi na większy ciężar osłony montowane są wyłącznie w sposób inwazyjny. Montaż żaluzji drewnianych 50 mm, żaluzji bambusowych 50 mm oraz żaluzji drewnianych 70 mm najczęściej odbywa się do ściany lub do sufitu i daje dużą swobodę w aranżowaniu przestrzeni domu czy biura. 

Czyszczenie żaluzji drewnianych

Wbrew pozorom czyszczenie żaluzji drewnianych nie jest skomplikowane, a Ty w szybki sposób możesz zadbać o ich ładny i czysty wygląd. Najważniejsze, aby porządki wykonywać systematycznie. Do omiecenia żaluzji wystarczy Ci miotełka do kurzu lub ściereczka z mikrofibry. Aby zrobić to sprawnie, warto ustawić wewnętrzne żaluzje drewniane w pozycji zamkniętej. Pozwoli to na szybkie przetarcie powierzchni lamel. Na początek ustaw je przodem do wnętrza i wyczyść ruchami – z góry do dołu. Następnie obróć żaluzję na drugą stronę, przecierając ją z dołu do góry. W ten sposób będziesz czyścić żaluzje drewniane zgodnie z kierunkiem układania się lameli. Równie praktycznym rozwiązaniem jest użycie odkurzacza lub dedykowanej szczotki do żaluzji. Jest ona wykonana z kilku równolegle położonych wałków, co pozwala na przecieranie kilku pasów lamel jednocześnie (od spodu i od góry). Gdy Twoje drewniane żaluzje wewnętrzne użytkujesz w pomieszczeniach szczególnie narażonych na zabrudzenia, np. w kuchni, a na ich powierzchni osadził się tłuszcz warto użyć wody lub delikatnych środków czyszczących. Mogą to być również gotowe nawilżone ściereczki do czyszczenia drewna.